Veronika Lálová, jméno, které rezonuje jako rytmus tanečního parketu, je známá jako výjimečná tanečnice a lektorka všech latino stylů. Její cesta za slávou začala již ve věku sedmi let, kdy ji rodiče přivedli do kurzu tance v Hradci Králové. Od té doby se její vášeň pro tanec neustále rozvíjela.
Veronika se věnuje párové i sólové salse, ve které se stala vícenásobnou mistryní České republiky. Mimo to se zaměřuje na další latino styly a karnevalovou sambu, kterou studovala dokonce na taneční stáži v Brazílii. Je certifikovanou lektorkou zumby a fitness a držitelkou mezinárodní třídy v latinskoamerických a standardních tancích.
Absolvovala bakalářské studium na Technické univerzitě v Liberci a pokračovala ve studiu španělštiny, humanitních studií a hispanistiky na Karlově univerzitě. Kromě tance je také nadšenou lingvistkou, jak dokazuje její bakalářská práce na téma "Odraz kubánské španělštiny v písních".
Veronika vede kurzy salsy, samby a latiny, a mnohokrát se účastnila karnevalu v Riu de Janeiru, kde v letech 2020 a 2023 získala prestižní pozici múzy.
Do povědomí veřejnosti se však dostala až díky soutěži Stardance: "Myslím, že právě to mě vyšouplo trošku nahoru. Tehdy jsem byla první se Zdeňkem Piškulou. V roce 2018 jsem se umístila třetí s Davidem Svobodou, a v jedenácté řadě jsem tančila s panem Trávníčkem."
I přesto, že latinsko-americký tanec popisuje jako svou srdeční záležitost, její začátky byly mírně rozpačité: "Jak jsem poprvé viděla peří, hned jsem si říkala, že bych to strašně chtěla dělat. A pak, když jsem měla poprvé v životě ten kostým na sobě, tak jsem si říkala: Ježíšmarjá, na co jsem se to dala?" směje se Veronika. "Popravdě - je to trošku šílenost, a obléknout se do toho je docela náročné. Já už to naštěstí umím a vím, jak se ty kostýmy správně oblékají. Takže mi to zpravidla zabere kolem 7 až 10 minut. Ale dřív mi to trvalo hodně dlouho, protože jsem nevěděla, jak se co skládá, a každý kostým je jinak řešený."
Kromě tance se Veronika věnuje profesi průvodkyně: "Dělám průvodkyni po Brazílii nebo Riu de Janeiru. S cestovní agenturou pořádáme taneční zájezdy většinou pro dámy, které si chtějí užít Brazílii z pohledu kultury a tanečního světa. Myslím si, že to je krásné propojení - průvodcuju i tančím."
Legendární brazilské karnevaly Veronice doslova učarovaly: "V Brazílii je to úplně největší masakr a myslím si, že to strhne i člověka, který vůbec netančí. To, co tady asi nikdy neuvidíme, je energie a radost těch lidí. Oni to vnímají úplně jinak než my. Každý okamžik toho karnevalu prožívají, jako tu nejdůležitější věc ve svém životě," vypráví nadšeně, a popisuje rozdíl mezi pouličním karnevalem, a jeho oficiální částí: "Do té pouliční části karnevalu se může zapojit kdokoliv. To je spíš taková párty, která začíná asi tři týdny před oficiálním karnevalem. A tam se jede od rána do večera. Zatímco ta oficiální část trvá pět dnů - a to jen na sambodromu, což je místo, které je určené výhradně pro karneval. Je to taková ulice, kde jsou veliké tribuny až pro 80.000 diváků. Tamtudy pak procházejí jednotlivé taneční školy, a oddělují je takzvané múzy."
Veronika jako první Češka titul můzy již získala, a na karnevalech vystupuje jako oficiální tanečnice: "Je to druhý největší post v taneční škole. Na takové pozici už musíš mít honosný kostým, peří a jsou na to i zkoušky. Je to samozřejmě i dřina - člověk pro to musí taky něco udělat."
Na otázku, jak se těší na nový projekt OK TV, Veronika odpovídá: "Říkám si, že to je naprosto úžasná příležitost, protože v podstatě můžu vidět všechno, od toho, jak se to slovíčko rodí, a jak to všechno vzniká. Musím říct, že to je strašně hezké. Můj názor je, že je tu moc reality show. Podle mě to vůbec nemá žádný přínos pro lidi. Mám ráda pořady, ze kterých dostanu tu hezkou energii, a ne show, kde se pořád někdo s někým hádá. Toho je opravdu moc. Doufám, že přinesete lidem něco hezkého, co lidi posune dál," dodává s úsměvem.